دلایل چرا SpyHunter نمی خودکار عفونت های مخرب حذف کنید

یک دلیل شما ممکن است مبتلا به عفونت مخرب mutating مانند تروجان یا rootkit آلوده ماژور SpyHunter نمی کاملا عفونت خود را حذف کنید است. عفونت مخرب mutating بسیار دشوار است به به طور خودکار حذف به دلیل آن را به شکل unidentifiable داخل سیستم خود را تغییر است. بنابراین، SpyHunter ارائه می دهد ویژگی به نام بخش پشتیبانی نرم افزارهای جاسوسی است که اجازه خواهد داد که ما را به شناسایی جهش و ایجاد تعمیر سفارشی برای سیستم خود را آلوده. SpyHunter در بخش پشتیبانی نرم افزارهای جاسوسی ویژگی اجازه شما ایجاد گزارش تشخیص عیب (ورود به سیستم پشتیبانی) که یک تصویر لحظهای از پیکربندی سیستم شما را می گیرد و اجازه می دهد تا تکنسین های ما به شما کمک کند با مسائل حذف تروجان به سرعت و کارآمد.

قبل از اینکه شما به ما ارسال گزارش تشخیص عیب (ورود به سیستم پشتیبانی) با استفاده از جاسوس افزار SpyHunter در مرکز لطفا ادامه به خواندن این مقاله برای گام های مهمی به دنبال برای جلوگیری از بدافزارها از کامپیوتر خود انصرافی یا رفتن به “لیست از مشکلات پس از SpyHunter حذف عفونت رایج” برای یک لیست از نرم افزارهای مخرب حذف مسائل مشترک که به راحتی نمی تواند ثابت و دستورالعمل در مورد نحوه حل مسائل مربوط به آن.

ارسال گزارش تشخیص عیب (پشتیبانی از ورود) به حل مسئله مخرب

پس از به دنبال دستورالعمل فوق، اگر SpyHunter قادر به عفونت مخرب خود را به طور خودکار حذف شد و هر بار که شما راه اندازی مجدد رایانه خود را اسکن که نمایش نگه می دارد شما هنوز فایل یا رجیستری، به منظور کمک به شما در این مورد آلوده به شما باید:

  • ارسال گزارش تشخیص عیب (حمایت از ورود) با رفتن به طور مستقیم به مشتری یکپارچه سیستم پشتیبانی در SpyHunter (کلیک بر روی زبانه “بخش پشتیبانی نرم افزارهای جاسوسی” برای ارسال گزارش تشخیص عیب شناخته شده به عنوان ورود به سیستم پشتیبانی). تیم پشتیبانی فنی الزور قادر به کمک به شما را بدون انتقال بازبینی کنید پشتیبانی خواهدبرای اطلاع از دستورالعمل در مورد نحوه ارسال گزارش تشخیص عیب (پشتیبانی از ورود) به نحوه ارسال گزارش تشخیص عیب (ورود به سیستم پشتیبانی).
  • ارسال یک بلیط پشتیبانی مشتری نشان می دهد شما را حمایت از ورود منتقل می شود. برای ارسال درخواست پشتیبانی مشتری، شما می توانید ورود به “بخش اعضاء” بر روی http://www.enigmasoftware.com/members-section/my-account/ یا باز SpyHunter برای رفتن به بخش بخش پشتیبانی نرم افزارهای جاسوسی. لطفا فراموش نکنید برای باز کردن یک بلیط پشتیبانی مشتری پس از ورود به سیستم پشتیبانی ارسال.

توجه داشته باشید: اگر کوکی ها تنها پس از یک اسکن re-occurring شما را آلوده شده و گزارش تشخیص عیب (ورود به سیستم پشتیبانی) برای ما ارسال کنید. لطفا به مقاله “کوکی ها Re-Occurring در هر اسکن” برای اطلاعات بیشتر در مورد کوکی های مسدود و نحوه برخورد با کوکی ها re-occurring پس از اسکن به.